Koniec ze stereotypami – cała prawda o kobietach

      Możliwość komentowania Koniec ze stereotypami – cała prawda o kobietach została wyłączona

Każdy z nas zna jakieś stereotypy. Tych na temat kobiet jest chyba najwięcej. Mówi się, że panie to słabe, bezbronne istoty, które silni mężczyźni muszą ochraniać swoimi umięśnionymi ramionami. Ile w dzisiejszych czasach jest w tym prawdy. Teraz ważny jest sukces kobiety, który pokazuje, że te wszystkie stereotypy zostały już dawno obalone i czas zacząć komentować zachowania oraz charaktery mężczyzn jako słabych, którzy mają kłopoty w codziennym życiu.
Troska o samorealizację
Kształcenie ustawiczne jest coraz bardziej popularne, nie tylko ze względu na to, że wymaga tego rynek pracy ale także dlatego iż coraz więcej osób chce się rozwijać, chce polepszać swoje umiejętności. W dużej mierze korzystają z tego kobiety, które mają dość bycia uległymi i zależnymi od mężczyzn. Coraz częściej szkolą się one w tematyce biznesowej, zakładają własny biznes i żyją na własny rachunek, bez pomocy mężczyzny. Przy temacie samorealizacji ważna jest nie tylko siła psychiczna kobiet, ale również jej fizyczny wymiar. Panie nie myślą teraz tylko o smukłej sylwetce, a skupiają się na podnoszeniu swojej wytrzymałości i wzbogacaniu siły fizycznej. W wielu przypadkach widać, że to kobieta jest silniejsza od mężczyzny – jest to kolejny przykład na sukces kobiety.
Zmieniony system wychowania?
Dziewczynki uczone są tego, że mają być silne i odważne. Chłopcy mają przekazywane dokładnie te same wartości. Jednak u kogo jest to bardziej widoczne? Właśnie u dziewczynek. Wielu ekspertów badających ludzkie zachowania w dzisiejszych czasach zauważa iż po zlikwidowaniu obowiązku wojskowego, męskość i odwaga zanika wśród przedstawicieli płci męskiej. Jakie można wyciągnąć wnioski? Dziewczynki uczą się odwagi i siły przez całe życie – chłopcy natomiast konieczne cechy kreowali w wojsku. Dziś są uczeni tego, że mogą wszystko i nie muszą się za bardzo starać. Fakt tego, że siłę dziewczynek widać już w młodym wieku pokazuje na jakim poziomie jest sukces kobiety dzisiejszego wieku. Możemy więc zapominać o stereotypach mówiących o słabych i bojaźliwych przedstawicielkach płci pięknej.