Czy warto puścić dziecko na obóz?

      Możliwość komentowania Czy warto puścić dziecko na obóz? została wyłączona

Coraz więcej osób decyduje się na obozy językowe. Celem takich wyjazdów jest oczywiście nauka języka. Przynosi to szybkie efekty, dodatkowo mamy możliwość zwiedzenia kraju czy danego miasta. Na obóz językowy hiszpania wybiera się zarówno młodzież jak i dorośli. Im wcześniej nauczymy się języka angielskiego – tym lepiej. Nie ma lepszej opcji, niż nauka tego języka w Londynie. Na takim wyjeździe uczymy się bez przerwy, rozmawiając w sklepie czy restauracji. Ciągłe używanie tego języka poprawia naszą wymowę. Jednak wiele dorosłych osób, zadaje sobie pytanie: Czy warto puścić dziecko na taki wyjazd? Obóz językowy hiszpania wymaga na pewno odpowiedzialności oraz samodzielności. Żadne dziecko nie będzie miało u swego boku ani mamy, ani taty przez dobre kilka tygodni. Będą jednak opiekunowie, którzy w razie potrzeby zajmą się dzieckiem, nie tak dobrze jak jego rodzice. Pamiętajmy o tym że na takim obozie jest wiele dzieci, a opiekun nie będzie skupiał się tylko na tym jednym, konkretnym. Warto zatem zastanowić się, czy dziecko jest wystarczająco samodzielne i czy sobie poradzi.
Obóz językowy letni
Wiek nie świadczy o tym zawsze, w wielu przypadkach dwunastoletnie dziecko jest rozsądniejsze i samodzielniejsze od dzieciaka w wieku piętnastoletnim. Obóz językowy hiszpania powinien być dla dziecka przyjemnością, więc nie decydujmy za niego, najpierw spytajmy czy faktycznie odpowiada mu ten wyjazd. Trzeba dziecku również uświadomić, jaki cel ma to wszystko. Dzieci jak to dzieci, często piszą się na to, bo to jednak wyjazd do Londynu. Lecz rodzice nie płacą tych pieniędzy, aby dziecko się bawiło, a przynajmniej nie tylko. W celu zabawy można zorganizować inny wyjazd, jednak wysyłając dziecko na obóz językowy trzeba być pewnym, że dziecko faktycznie chce się nauczyć tego języka. Jeżeli chce i zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności jaka go czeka, zdecydowanie warto na taki obóz dziecko puścić. Wtedy będziemy mieli pewność że dziecko się nauczy języka, co przecież jest głównym celem.